Go Back   F.C. Barcelona AL > FC Barcelona > FLASH LAJME

Closed Thread
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-19-2009, 11:37 AM   #1101
Kreshnik-9
Super Moderator
 
Kreshnik-9's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Gjakove
Age: 24
Posts: 36,293
Rep Power: 44
Kreshnik-9 ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default

Arsenali mund ta shesė Adebayorin tek Barcelona

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ёshtё i gatshėm tё heqė dorё nga shėrbimet e Emmanuel Adebayor, nėse njё ofertė e bujshme vjen nё adresė tё klubit.
Daily Star shkruan se Wenger kishte bllokuar transferimin kur Barcelona u pėrpoq tė nėnshkruajė me Adebayor verėn e kaluar.
Por pas njė sezoni jo aq bindės nga Adebayor, menaxheri i Arsenalit mund tė jetė nё gjendje tё zvogėlojė shpenzimet duke kėrkuar njė zėvendėsim tё tij.
Trajneri i Barcelonės njё kohė tё gjatė ёshtё adhurues i Adebayor dhe me Samuel Eto'o dhe ish-legjendėn e Arsenalit, Thierry Henry, qё mund tё largohen kёtё verė, klubi spanjoll do tė ketė nevojė pėr njė sulmues tё ri.
__________________
FC BARCELONA
Kreshnik-9 is offline  
Old 02-19-2009, 12:46 PM   #1102
Kreshnik-9
Super Moderator
 
Kreshnik-9's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Gjakove
Age: 24
Posts: 36,293
Rep Power: 44
Kreshnik-9 ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default

Mesi i bindur se Barcelona e ka titullin nё njёrёn dorё

Sulmuesi argjentinas, Lionel Messi, ėshtė i bindur se Barcelona, tashmё e ka tё siguruar titullin e La Ligёs.
Pavarėsisht dy pikёve tё humbura nё ndeshjen e fundjavės, Messi thotė se dhjetė pikė diferencё nga vendi i dytё, ku gjendet Real Madrid, ėshtė ideale.
“Dhjetė pikė ėshtė njё diferencё e rėndėsishme, dhe ne duhet tė mendojmė ta rrisim kёtё diferencё dhe tё fitojmė nё tė gjitha ndeshjet qё na kanė mbetur, por do tė jetė e vėshtirė”, ka thёnё Messi.
“Edhe nёse pёsojmё humbje dhe ata (Real Madrid) fitojnė, shtatė pikė ende do tė po aq tё rėndėsishme pёr ne”, ka shtuar argjentinasi.
__________________
FC BARCELONA
Kreshnik-9 is offline  
Old 02-19-2009, 02:06 PM   #1103
henry'14
Anėtar i ri
 
henry'14's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: N'Karrig
Age: 20
Posts: 441
Rep Power: 8
henry'14 ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default

Barcelona kėrkon mbrojtėsin Juan

Lideri i kampionatit Spanjoll, Barcelona, ёshtё e interesuar pёr shёrbimet e mbrojtėsit brazilian tё Romёs, Juan.
Braziliani vlerėsohet shumё nga trajneri i Barcelonёs, Pep Guradiola, i cili ёshtё i etur ta sjellё atё nё Camp Nou pёr sezonin e ardhshėm.

Roma ёshtё nё dijeni pёr interesimin e Barcelonёs dhe tashmė i ka ofruar Juan njė kontratė tė re tre-vjeēare, shkruan Gazzetta dello Sport.
henry'14 is offline  
Old 02-19-2009, 03:01 PM   #1104
Erddi
Antar
 
Erddi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Presheve
Age: 25
Posts: 3,886
Rep Power: 11
Erddi ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default

Manēester Siti, nė garė pėr blerjen e Samuel Eto
Comment Manēester Siti ėshtė vėnė i pari nė garė pėr blerjen e Samuel Eto-sė, pėr tė cilin ka vėnė nė dispozicion rreth 22 milionė euro. Sipas Daily Mail, pėrveē Siti-t, tė interesuar pėr sulmuesin e Barcelonės janė edhe Liverpul, Ēelsi dhe Arsenal. Nė rast tė njė divorci tė mundshėm, Barcelona mund tė preferojė ta shesė kamerunasin te Siti pėr arsye financiare, megjithėse vetė 28-vjeēari do tė ishte mė i lumtur tė luante pėr fanelėn
Erddi is offline  
Old 02-19-2009, 05:28 PM   #1105
Tupac
Kontribues i madh
 
Tupac's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: n'Prishtin
Posts: 4,753
Rep Power: 12
Tupac ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default

Agjenti i Eto'o takohet me MilanonGazeta Italiane sportive ''La Gazzetta dello Sport'' thote se Josep Marķa Mesalles, agjenti i sulmuesit te klubit katalonas F.C. Barcelona dhe kombtares Kamerunase, 27 vjeēarit Samuel Eto'o, eshte takuar me klubin italian AC Milan.

Agjenti i Eto'os, Mesalles, kishte udhėtuar pėr nė Milano, dhe javėn e kaluar ai mbajti njė seri te bisedimeve tė veēanta me pėrfaqėsuesit e Milanos.

Milano eshte e interesuar ne Eto'o, por ata presin te shohin se ēdo do te ndodhe ne fund te sezonit, edhe ata mund te presin deri sa ti skadoje kontrata, te cilit i skadon ne vitin 2010.

Tabloidi britanik ''The Daily Mail'' ndėrkohė thote se Manchester City ėshtė duke pėrgatitur njė ofertė prej 22,5 milion euro pėr Eto'o. Liverpool, Chelsea dhe Arsenal gjithashtu jane tė gjithė tė interesuar per Eto'o.Po ashtu thuhet se Eto'o gjithmone ka qene tifoz i Arsenalit dhe Liverpoolit.
__________________
Thierry Henry & Lionel Messi
Tupac is offline  
Old 02-19-2009, 05:43 PM   #1106
Tupac
Kontribues i madh
 
Tupac's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: n'Prishtin
Posts: 4,753
Rep Power: 12
Tupac ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default

Marquez deshirone qe te rinovoje kontratenQender mbrojtesi i klubit katalonas F.C. Barcelona dhe Kombtares Meksikane, 30 vjeēari Rafael Mįrquez, te cilit i skadon kontrata ne vitin 2010, ka thene ne konference per shtyp se ai eshte duke pritur se ēfare do ti ofrone klubi per rinovim.

Marquez: '' Kontrata ime mbaron me 30 qershor 2010 dhe deri tani unė nuk kam dėgjuar ndonjė lajme nga klubi. Une deshiroje qe te qendroje ne Barcelone sa te jete e mundur, por jam i sigurt qe do te kete oferta per mua edhe nga klubet tjera rreth Botes, por une ende do deshiroje qe te qendroje ne Barēe. Nese une nuk mund te qendroje, atehere do filloje te mendoje per tu larguar te nje klub tjeter.

Unė nuk jam me nxitim qe te fillojme tė flasim, edhe pse ky ėshtė njė fakt qė sa mė shpejt tė flasim dhe sa mė shpejt qė te kemi siguri pėr tė ardhmen, aq mė mirė ėshtė pėr paqen tuaj tė brendshėm. Keshtu qe une do doja te dija diqka kur te perfundoje sezoni. Unė kam besim se gjithēka do tė zgjidhet nė fund tė sezonit, sepse unė jam i gatshm tė vazhdoj dhe unė nuk mendoj se do tė ketė shumė probleme. "
__________________
Thierry Henry & Lionel Messi
Tupac is offline  
Old 02-19-2009, 08:48 PM   #1107
Tupac
Kontribues i madh
 
Tupac's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: n'Prishtin
Posts: 4,753
Rep Power: 12
Tupac ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default

Barēa ben gati oferte per AdebayorTabloidi britanik ''The Daily Star'' pohon se klubi katalonas F.C. Barcelona ėshtė duke planifikuar njė oferte te ri per qender sulmuesin e klubit anglez Arsenal F.C. dhe kombtares Togolese, 24 vjeēari Emmanuel Adebayor.

Megjithėse trajneri i klubit londinez, Arsene Wenger, e pat bllokuar Adebayorin ne merkaton e veres, por thuhet se ne fund te ketij sezoni, Wenger eshte i gatshem ta leshoj 24 vjeēarin, dhe se zevendesimi i Adebayor eshte sulmuesi i klubit spanjoll Real Madrid C.F., 25 vjeēari Klaas-Jan Huntelaar.

Po ashtu edhe dyshja tjeter e Arsenalit, mesfushori katalonas 21 vjeēari Cesc Fąbregas dhe sulmuesi holandez 25 vjeēar Robin van Persie, jane duke u ndjekur nga Barcelona. Trajneri i Barēes, Josep Guardiola e ka nje fare admirimi per Adebayor, dhe se Adebayor mund te jete zevendesuesi i Eto'o apo i Henry, sepse qe te dyte jane ne dyshim per tu larguar. Arsenal mund tė jetė i gatshėm tė pranojė njė ofertė prej 22,5 milion euro °.
__________________
Thierry Henry & Lionel Messi
Tupac is offline  
Old 02-19-2009, 09:21 PM   #1108
Tupac
Kontribues i madh
 
Tupac's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: n'Prishtin
Posts: 4,753
Rep Power: 12
Tupac ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default

Bruno Alves zbulon transferimitnnė BarceloneGazetė e pėrjavshme portugeze ''Focus'' pohon se klubi katalonas F.C. Barcelona ka vulosur transferimin e qender mbrojtesit te klubit portugez F.C. Porto dhe kombtares Portugeze, 27 vjeēari Bruno Alves.

Barcelona ka arritur marrveshje me Bruno Alves nje kontrate pese-vjeēare, dhe thuhet se Barēa do ti jep 20 milione euro per Bruno Alves.

Gazeta zbulon njė SMS te Bruno Alves, dhe se e kishte dėrguar gabim te njė te panjohur pėr tė nė vend tė njė miki dhe nė tė cilin ky lojtar konfirmon transferimin.

Mesazhi shkruan: '' Me njė brengė shumė te madhe une do te largohem nga Porto ne fund te sezonit. Isha dje (4 shkurt) nė klub me agjentin tim dhe marrėveshja ėshtė e mirė pėr tė dy palėt. Nenshrova per Barcelonen per 5 vjet. Une jam shum i lumtur, por unė do tė mbajė nė zemer Porton.''
__________________
Thierry Henry & Lionel Messi
Tupac is offline  
Old 02-19-2009, 09:43 PM   #1109
Erddi
Antar
 
Erddi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Presheve
Age: 25
Posts: 3,886
Rep Power: 11
Erddi ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default


Laporta: “Tani topi ne fushen e Etos”
Negocimet jo te qeta Barcelona-Samuel Eto vazhdojne, por tani duket se topi ka kaluar ne fushen e sulmuesit kamerunas. Presidenti i klubit katalanas Laporta nenvizon se kerkon ta kete sherbimin e Eto, permes nje zgjatje kontrate, por duke shtuar se hapin tjeter duhet ta beje pikerisht sulmuesi kamerunas. Pozicionet ende disi larg qe mbajne dy palet negociuse, ku fajesimet percillen nga njera ane ne tjetren, e kane kthyer ate ne nje “ndeshje shahu”. Laporta ben nje levizje duke e kaluar pergjegjesine te sulmuesi kamerunas. “Kjo varet nga cfare Eto do. Ne kemi nje kontrate me te dhe duam ta vazhdojme, por ne klubi katalanas respektohen futbollistet qe jane te angazhuar per ta ndihmuar skuadren. Nese ai nuk ndihet komfort ne Kamp Nou atehere dhe ne do te heqim dore nga negocimet”, pohoi presidenti i Barcelones. Lidhur me shanset qe ka Real i Madridit per tu kthyer plotesisht ne luften per titull, Laporta nenvizoi: “Dy sezone me pare, skuadra madrilčne e arriti te beje kthesen e madhe dhe do ta shpresoje ta perseris ate. Por mendoj se ne e kemi fituar pervojen per situata te tilla dhe nuk do te bejne ato gabime si dy sezone me pare”.

Last edited by Erddi; 02-19-2009 at 09:45 PM.
Erddi is offline  
Old 02-19-2009, 09:44 PM   #1110
Tupac
Kontribues i madh
 
Tupac's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: n'Prishtin
Posts: 4,753
Rep Power: 12
Tupac ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default

Barcelona e interesuar ne mbrojtesin e Romes JuanGazeta Italiane ''Il Messaggero'' thote se klubi katalonas F.C. Barcelona eshte e interesuar ne qender mbrojtesin e klubit italian AS Roma dhe kombtares Braziline, 30 vjeēari Juan.

Juan ishte nė prag tė nėnshkrimit tė njė kontrate me Romen deri me vitin 2013, dhe mund tė jetė duke pėrdorur interesin e Barcelonės pėr tė gjetur njė marrėveshje mė tė mirė.

Braziliani ka kontrate me Romen deri me vitin 2011, edhe klauza e tij sillet rreth 7 milione euro, qe do te thote se Barēa nuk do ta kete problem shum te madh per te kryer nje transferim.

Gazeta sportive italiane ''La Gazzetta dello Sport'' pretendone se Barēa eshte ende duke e ndjekur nga afer qender mbrojtesin e Romes, Juan.
__________________
Thierry Henry & Lionel Messi
Tupac is offline  
Old 02-20-2009, 09:52 AM   #1111
Kreshnik-9
Super Moderator
 
Kreshnik-9's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Gjakove
Age: 24
Posts: 36,293
Rep Power: 44
Kreshnik-9 ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default

Wenger: Messi, madje mё i mirё se Maradona

Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, e sheh sulmuesin e Barcelonёs, Lionel Mesi, si lojtarin mė tё mirė nė botė.
Wenger beson se ai kishte parё lojtarin mė tё mirė nė botė, kur kishte pėrcjellё ndeshjen kur Argjentina mposhti Francėn me rezultat 2-0, javėn e kaluar.
“Ishte njė superyll absolut nё fushё dhe ai ishte Lionel Mesi. Unė do tė paguaja pėr ta parė atė, sepse ėshtė vėrtet kėnaqėsi ta shohėsh atё duke luajtur. Shoh mjaft ngjashmėri mes tij dhe Maradonёs, edhe pse unė duhet tė them se Mesi ёshtё nё favor”, ka thёnё Wenger.
“Mos tė harrojmė se ai ėshtė ende i ri, nė tė njėjtėn moshė si Cesc. Ne atė e njihnim kur luante nė tė njėjtin ekip tё tё rinjve me Cesc, por kurrė nuk kishim rast pёr tё marrё atё, pasi familja e tij ishte nė Barcelona dhe ai ishte i lidhur me klubin”, ka shtuar
__________________
FC BARCELONA
Kreshnik-9 is offline  
Old 02-20-2009, 12:51 PM   #1112
henry'14
Anėtar i ri
 
henry'14's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: N'Karrig
Age: 20
Posts: 441
Rep Power: 8
henry'14 ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default

Ramos: Barcelona e tashme mё e mira nё histori

Trajneri i Real Madridit, Juande Ramos, ka deklaruar se ekipi aktual i Barcelonёs ёshtё mё i miri nё historinė e klubit.
“Qё kur kam arritur unё, kemi ngecur vetėm njё pikё. Ata kanё krijuar njё diferencё prej golash +20, derisa ne +18. Pa dyshim ne jemi duke luajtur njё futboll tё mrekullueshėm, por mos harroni se bёhet fjalё pёr ekipin mё tё mirё nё historinė e Barcelonёs”, ka thёnё Ramos.

“Nёse dikush mё pyet ēfarė ёshtё mё lehtё tё fitohet, do tё thosha Liga e Kampionёve. Jemi mё pak tё varur nga ndeshjet dhe mё shumё nga vetja”, ka shtuar spanjolli

Last edited by henry'14; 02-21-2009 at 12:46 PM.
henry'14 is offline  
Old 02-20-2009, 01:14 PM   #1113
Ʀоɳί–10
Kontribues i madh
 
Ʀоɳί–10's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: ILIRIDA
Posts: 8,979
Rep Power: 16
Ʀоɳί–10 ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default

Gerad Pike : Do tė festojė nėse Espanjol bie nė ligėn e dytėMbrojtesi i Barcelones Gerard Pike e ka filluar luften qe tani me lojtaret e Espanjol.Ai ka deklaruar se do ishte shume i lumtur ne qofte se Espanjol bie nga kategoria e pare.Pike mban mend shume mire sezonin 2006/2007 ,ne ndeshjen e parafundit te sezonit ,Espanjoli barazoi rezultatin nepermjet Tamudo ne sekondat e fundit te takimit,ma ēka i mundesoi R.Madridit te behet kampion i Spanjes.
''Ai rezultat baraz ne neshjen kunder Espanjol na kushtoi titullin kampion dhe e mbaj mend shume mire ata festuan shume dhe ishin shume te gezuar.Nese kete sezon Espanjol largohet nga liga e pare un do isha shume shume i gezuar''.
''Eshte e vertet se humbem kampionatin edhe per shkak te gabimeve qe i beme ne vet por edhe per shkak te humbjes se pikve kunder Espanjol.Ato festonin shume sepse Barca nuk do te behej kampion ''.Ne prag te ndeshjes te se shtunes kunder riveleve te qytetit ai thote: Ne jemi ne krye ata jane ne fund.Ndeshje per kup tregoi se gjithēka eshte e mundur.Duam fitore sepse luftojme per kampion.Nese ne fund te sezonit Espanjol largohet nga liga e pare mu nga humbja me Barcen ,ky nuk eshte absolutisht problem i jone - perfundoi Pike.
__________________
KF SHKĖNDIJA - FC BARCELONA
Sir Bobi Robson:''Katalonia ėshtė shtet dhe Barcelona ėshtė ushtria e saj''

Ʀоɳί–10 is offline  
Old 02-20-2009, 03:40 PM   #1114
Barcelona
Administrator
 
Barcelona's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 18,140
Rep Power: 10
Barcelona ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default


Sergio Busquets, njė ekspert nė derbies
Sergio Busquets, i cili ka luajtur nė tė tre Derbit deri tani kėtė sezon, kėrkon tė bėjė tė katėr nga katėr tė shtunėn. Duke qenė njė lojtar i ngritur nė nivel lokal, ai e di "ka njė rivalitet tė kėndshme dhe kjo gjithmonė njė kėnaqėsi pėr tė luajtur nė ndeshjet si kjo".


Tė enjten, Sergio Busquets dha konferencėn e tij tė parė pėr shtyp pasi qė duke u promovuar nė ekipin e parė. Por ai tashmė ka pėrvojė tė pėrballet edhe me nje dhomė te mbushur me gazetar pas ai u emėrua, sė bashku me Gerard Pike, pėr kombetaren e spanjes . Por ai ishte nė kėtė kohė tė vet, si ai u pėrball me shtypin pyetjeve nė Ciudad Deportiva Joan Gamper.

Natėn e sė shtunės
20-vjeēari mirė mir dhe tė mbledhura nė praninė e shumė gazetarve, dhe dha mendimet e tij rreth Barēa v Espanyol lojė kėtė fundjavė. "Njė gara hipizimi do tė thotė shumė" tha ai. "Nuk ėshtė e bukur rivalitetin midis nesh dhe kjo gjithmonė njė kėnaqėsi pėr tė luajtur nė ndeshjet si kjo, sidomos kur ju jeni nga kėtu".

"Prapė tri pikė"
Loja mbledh sė bashku me kreun e klubit tė vendosen dhe nė fund, por turma do tė presin tė shohin nė njė reagim pas rėnė dy pikė javėn e kaluar pėr tė larguar Betis. Espanyol, ndėrkohė, kanė heqje e ndezur ato nė sy. Sergio ende mendon se, megjithatė, se ajo qė ka rėndėsi me tė vėrtetė ėshtė "vetėm marrjen e tri pikė ... kjo lojė nuk ėshtė mė shumė ose mė pak tė rėndėsishme se ēdo tė tjera".
Jo relaksim
Sergio Busquets nuk ėshtė i habitur se ka disa zemėrim nė Madrid pas ishte ngushtuar hendekun me dhjetė pikė, por tė gjithė tė njėjtėn "dhjetė pikė ėshtė njė distancė tė konsiderueshme dhe ne nuk duhet tė merrni shumė me kėtė." Por kjo ka ardhur si njė paralajmėrim se "edhe pse jemi ne krye tė ligės ne nuk duhet tė fillojnė tė menduarit ne mund tė lejojė qė tė pushosh ose nėnvlerėsohen ekipet tjera".


Iniesta plagosur
Tė mėrkurėn, ai zbuloi se ishte Andres Iniesta do tė jetė jashtė pėr dy javė. Sergio Busquets thotė se ajo ėshtė gjithmonė njė turp pėr tė humbur lojtarėt sepse "ne jemi mė tė forta kur ne jemi tė gjithė sė bashku." ".
Barcelona is offline  
Old 02-20-2009, 03:47 PM   #1115
Erddi
Antar
 
Erddi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Presheve
Age: 25
Posts: 3,886
Rep Power: 11
Erddi ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default

Laporta “blindon” Etonė, gati rinovimi

Presidenti i Barcelonės, Joan Laporta, ka pranuar, pa asnjė problem, deklaratat e bėra nga Samuel Eto dhe deklaron se po punon pėr rinovimin e kontratės me sulmuesin nga Kameruni. Golashėnuesi mė i mirė i kampionatit spanjoll me 23 gola nė 24 ndeshje, tha gjatė javės sė kaluar, se te Majorka luante me zemėr dhe shpirt, ndėrsa te Barcelona e ndjen veten thjesht si njė i punėsuar qė duhet tė bėj detyrėn. Kėto deklarata e shtynė shtypin spanjoll tė hipotezojė njė kalim tė Etosė te Milani ose Manēester Siti, por Laporta ėshtė i qetė dhe pėrgatit rinovimin e kontratės qė skadon nė qershor tė 2010-s. “Bosi” katalanas tha: “Ai ėshtė njė njeri i jashtėzonshėm dhe prej tij mund tė presėsh ēdo lloj “trimėrie”. Eto ėshtė ai qė ėshtė, tė gjithė e njohim, me difektet dhe virtytet qė ka.

Eshtė njė luftėtar i lindur dhe ndoshta pėr kėtė ėshtė aq cilėsor nė fushėn e lojės. Debati pėr tė ardhmen nuk na intereson dhe aq mė tepėr pėr pėrkushtimin e tij. Golat tregojnė gjithēka pėr njė sulmues. Ai ka njė kontratė me ne deri nė vitin 2010-tė dhe ne po punojmė pėr rinovimin e saj. Nė raste tė tilla gjithēka ėshtė nė dorė tė futbollistit. Ne nuk e shesim Etonė pėr asnjė ēmim, ai do tė largohet vetėm nėse dėshiron.

” Ndėrkohė, Rafael Markez ėshtė njė tjetėr futbollist qė kėrkon rinovimin e kontratės. Edhe meksikani do tė jetė i lirė nė qershorin e vitit tė ardhshėm. “Ende nuk kam folur me drejtuesit e klubit, por po tė ishte nė dorėn time do tė qėndroja sa mė gjatė tė jetė e mundur, - tha qendėrmbrojtėsi. - Pėr momentin jam i qetė dhe kam njė vit kohė pėr t’u menduar. Nėse gjatė muajve tė ardhshėm drejtuesit nuk do tė mė kontaktojnė, atėherė do tė thotė se s’kanė mė interes pėr mua. Prioriteti im ėshtė Barcelona, por nė botė ka edhe ekipe tė tjera, kėsisoj nuk jam i shqetėsuar pėr tė ardhmen.”
Erddi is offline  
Old 02-20-2009, 04:07 PM   #1116
iL Padrino
Staff
 
iL Padrino's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prishtinė
Posts: 39,189
Rep Power: 47
iL Padrino do tė jetė i famshėm sė shpejti
Default

Barcelona e bindur se mund tė arrijė qė ta marrė Torres nga Liverpool

Barcelona ėshtė duke e ndjekur yllin e Liverpool, Fernando Torres, si zavendėsues tė Samuel Eto'o.

Sport thorė se Torres ėshtė bėn pjesė nė listėn e 3 emrave, qė pėrfshihen edhe Karim Benzema (Lyon) dhe David Villa (Valencia), qė Barca ka nė mendje pėr tė zavendėsuar Eto'o nė rast se largohet nė verė.

Torres ka kontratė me Liverpool deri nė vitin 2013 dhe shprehet i lumtur nė Anfield. Por, Rafa Benitez ende nuk ka vazhduar kontratėn, dhe drejtuesit e Barēės janė tė bindur se mund tė arrijnė qė ta rikthejnė Torres nė Spanjė kėtė verė.
iL Padrino is offline  
Old 02-20-2009, 04:12 PM   #1117
iL Padrino
Staff
 
iL Padrino's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prishtinė
Posts: 39,189
Rep Power: 47
iL Padrino do tė jetė i famshėm sė shpejti
Default

Benzema: Pas ndeshjes me Barēėn do tė vendosi pėr tė ardhmen time

Ylli i Olympique Lyon, Karim Benzema, i kėrkuar nga shumė klube tė mėdha evropiane, pėrfshi edhe Barēėn, ka bėrė tė ditur se pas ndeshjes qė ekipi tij Lyon do ta zhvillojė kundėr Barcelonės sė Ligėn e Kampionėve, ai do tė vendosė pėr tė ardhmen e tij, dhe pėrmend katėr klube si destinacionin e tij tė mundshėm.

"Unė jam kėtu nėLyon, por do tė doja qė tė luaja pėr njė ekip tė madh evropian, ekipe si Barcelona, Real Madrid, Inter ose AC Milan."
iL Padrino is offline  
Old 02-20-2009, 08:30 PM   #1118
Erddi
Antar
 
Erddi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Presheve
Age: 25
Posts: 3,886
Rep Power: 11
Erddi ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default


Pep Guardiola pergatit Messin per derbi katalanas
Tekniku i Barcelones, Pep Guardiola nuk ka asnje dyshim: ai eshte gati ti jap perseri postin e titullarit, talentit Mesi per derbin katalanas, pasi perdori kuren e rotacionit, per ti dhene mundesi pushimi sulmuesit argjentinas. Pas barazimit ne fundjaven e kaluar, me Betis Sevilje ne Luiz de Lopera, Pep Guardiola qe nuk shikon asgje te garantuar, ka pergatitur deri ne detaje, derbin me Espanjolin neser ne mbremje ne Kamp Nou. “Urdheri” i pare i dhene dje nga Guardiola iu drejtua Mesit, qe net re ndeshjet e fundit, dy here eshte perdorur si zevendesues. Pa ndeshje ne mesjave, argjentinasi Mesi mendohet te jete i fresket per derbin dhe shenjat sinjifikative u pane ne stervitje, ne qendren sportive Joan Gamper, ku ne veprimet e sulmuesit 21-vjecar, cdo gje behej me gezim. Por nuk eshte vetem Mesi, problemi qe angazhon me shume teknikun Pep Guardiola. Puna thelbesore e Guardioles ishtete ndertuarit e strategjise dhe taktiave ne ndeshjen me Espanjolin. Eshte riaftesuar kapiteni, mbrojtesi Pyjol, pas nje demtimi muskular, por te Barcelona do te mungoje mesfushori krijues Inesta, nderkohe qe vazhdon riaftesimi gradual i mbrojtesit argjentinas Gabierl Milito qe eshte larg futbollit prej nje vit, pas nje operacioni ne gju. Pas derbit katalanas ne kete fundjave, Barcelona do te udhetoje drejt Gerlandit, ku do te luaje te marten ne mbremje, ndeshjen e vajtjes per turin e dyte, me sistem nokauti, ne ligen e kampioneve

Last edited by Erddi; 02-20-2009 at 08:33 PM.
Erddi is offline  
Old 02-20-2009, 10:17 PM   #1119
valon
Anėtar i ri
 
valon's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Prishtinė
Posts: 834
Rep Power: 7
valon ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default Buffon ėndėrron finalen kundėr Barcelonės

Portieri mė i mirė nė botė, Gianluigi Buffon, thotė se ėndėrron qė tė luajė nė finalen e Ligės sė Kampionėve kundėr skuadrės aktualisht mė tė mirė nė rruzull, Barcelonės.
Nė mesjavėn e ardhshme Juventusi do tė pėrballet me Chelsean nė ndeshjen e parė ndėrmjet tyre, e cila do tė zhvillohet nė Stamford Bridge tė mėrkurėn mbrėma, ndėrsa portieri bardhezi tashmė ėshtė duke menduar pėr finalen nė Romė.

“Ėndėrroj tė luaj nė finale kundėr Barcelonės. Mirėpo, nėse dėshtojmė tė shkojmė deri atje, do tė kisha dashur qė nė finale tė pėrballeshin Roma dhe Liverpooli”, ka thėnė portieri italian.
valon is offline  
Old 02-20-2009, 10:52 PM   #1120
Erddi
Antar
 
Erddi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Presheve
Age: 25
Posts: 3,886
Rep Power: 11
Erddi ėshtė nė njė rrugė tė veēuar
Default

Lipi: Finalja e Championsit, Inter-Barēa

Marēelo Lipi nė 360 gradė. I stimuluar nga Xhianluka Viali dhe Paolo Rosi, nė emisionin sportiv “Kujdes nga ata tė dy”, trajneri i kombėtares italiane ka folur pėr skuadrat italiane tė Champions Ligės, pėr kombėtaren e tij, Del Pieron, Ibrahimoviēin, Santonin dhe momentin qė po kalon Juventusi.

CHAMPIONSI - Fillohet pikėrisht nga Champions Liga qė Lipi e ka fituar nė vitin 1996 nė drejtim tė Juventusit, duke mundur nė finale Ajaksin pas ekzekutimit tė penalltive. “Ajo qė mė kujtohet mė mirė nuk janė penalltitė, por ato 120 minuta tė shkėlqyera, - ka thėnė Lipi. - Ndėrsa momenti qė mė vjen shpesh nė mend ėshtė vendosmėria qė kanė treguar lojtarėt, duke ardhur drejt meje, donin tė gjithė tė gjuanin penalltitė. Zakonisht pesė lojtarėt qė do tė shkojnė tek pika e bardhė caktohen para ndeshjes, por, mė pas, duhen llogaritur edhe ata qė zėvendėsohen ose dėmtohen gjatė ndeshjes. E njėjta gjė mė ka ndodhur edhe nė finalen e Botėrorit, tė gjithė kanė ardhur drejt meje. Ndėrsa, nė finalen tjetėr tė Champions Ligės, atė qė kemi humbur kundėr Milanit, e kuptova menjėherėt se gjėrat nuk do tė shkonin mirė”. Sipas Lipit e vetmja skuadėr qė ka karakteristikat e Juventusit, fitues nė 96-n “ėshtė Manēester Junajted. Ne luanim me tre sulmues dhe tė shohėsh Runin qė ndjek mbrojtėsin deri tek vija fundore, mė pas ndryshon pozicion dhe nuk ndalet asnjė moment, mė kujton shumė sjelljen e Vialit dhe tė Ravanelit”. Por nė tetėshe Interi do tė pėrballet pikėrisht me Manēesterin. “Tek lojtarėt e Interit dhe tek trajneri i tyre duket qartė besimi qė kanė nė forcat e tyre. Do tė jetė njė ndeshje e bukur dhe jam i bindur se do tė kualifikohet Interi. Skuadrat italiane kanė diēka mė shumė nė krahasim me tė tjerat kur bėhet fjalė pėr pėrballje me eleminim direkt. Sigurisht, nėse nuk janė nė maksimumin e formės, atėherė gjithēka ndryshon”.

Last edited by Erddi; 02-21-2009 at 11:32 AM.
Erddi is offline  
Closed Thread

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:54 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Skin By vB Skins
Friends of Webmaster Resources F.C. Barcelona Albanian